Із давніх-давен в українській оселі завжди був покут, де увінчані вишитими рушниками розміщувалися ікони Христа Спасителя, Богородиці,різних святих. Перед ними молилися, довіряли їм свої потаємні бажання і просили про допомогу.

Сьогодні ми знову повертаємося до наших прадавніх традицій. Із вірою і любов’ю молимося перед іконою серцем за мир в Україні і за здоров’я близьких. Ікона в домі стає не просто атрибутом, а живим образом, який проникає в душу і чує наші слова.

У нашій майстерні ви можете оформити у багет або кіот ікону, яка у вас є. Водночас саме наша майстерня можезапропонувати Вам послуги професійного іконописця, благословенного старцем Введенського монастиря, який зможе реставрувати стару ікону або написати ікону на замовлення.

Пропонуємо виконання вінчальних, іменних, мірних, сімейних ікон, а також ікон заступників професій, що особливо шануються в родині, празникових ікон, з якими пов`язані родинні свята.

Вінчальні ікони

Вінчальні ікони – це пара ікон Спасителя і Пресвятої Богородиці, виконаних у певному стилі. Цими іконами батьки благословляли дітей на будь-які справи. Також вінчальні ікони слугували для обряду вінчання молодят. Люди вірили, що така пара ікон благословить шлюб молодих і зробить його щасливим. Вінчальні ікони, подаровані на весілля, – найцінніший подарунок і паладіум сімейного вогнища. Вінчальна пара ікон – родинна святиня, яка передається від батьків дітям.

Вінчальні ікони – основа домашнього іконостасу молодої сім’ї. Вони розміщуються нагорі домашнього іконостасу. Нижче вінчальних ікон або збоку від них можна розташувати іменні або мірні ікони, тобто ікони святих, чиї імена носять члени сім’ї, а також інші ікони – сімейну ікону, ікони заступників професій, празникові ікони.

Сімейна ікона

Сімейна ікона – це ікона із зображенням іменних святих усіх членів сім`ї. Зазвичай, окрім зображень покровителів, на ній пишуть Ангела Хранителя чи в небесах Господа Вседержителя, який благословляє святих заступників родини чи Богородицю, котра вкриває покровом. Сімейна ікона – це не лише частина родової спадщини, що передається від покоління до покоління, а й передусім святиня, що єднає всіх членів сім`ї та об`єднує їх Духом Святим. Така ікона завжди особливо шанувалася. Після хрещення немовлят зазвичай підносили до родинної ікони та виголошували молитву, іконою благословляли на нові справи, дітей – на навчання, дорослих – на службу. Духовна сила сімейної ікони полягає в її соборності, адже читаючи перед нею молитви, кожен член сім’ї молиться не лише за себе, але й за своїх батьків, дітей, близьких.

Мірна ікона

Мірна ікона пишеться на народження немовляти із зображенням на повний зріст святого покровителя відповідно до імені новонародженого, яке йому дають при хрещенні. Довжина мірної ікони строго відповідає зросту новонародженого. Такий молитовний образ дарувався дитині у день хрещення. В іменній іконі також пишеться святий покровитель, але довільного розміру.

В українській традиції, маючи в оселі дитячу кімнату, господарі обов’язково розміщували в ній ікони, намагаючись змалку привчати дитину звертатися до «Боженьки», і вона не боялася залишатися одна в кімнаті, якщо в ній були святі образи. Зазвичай над ліжком своїй дитини батьки розміщували ікону «Недріманне око» або ікони «Спаситель із дітьми» (ікона-ілюстрація переважно зустрічається в Західній Україні), ікони Богородиці «Трилествуюча» або «Чиста душа». Це може бути й ікона «Ангел Охоронець» або «Ангел охороняє дітей».

За давніми українськими звичаями у спальні переважно розміщували образи зі своїм ангелом-охоронцем або святим покровителем. На кухні чи в трапезній – образ Христа. Йому дякували за хліб щоденний. Зазвичай також розміщували ікони «Тайна Вечеря» та «Свята Трійця», образ якої символізував передвічну раду Трійці щодо створення світу.

Ми назвали лише кілька ікон, найбільш шанованих в українській родині. Ви можете замовити відтворити на дошці будь-який інший образ Вашого любимого святого.